Ładowanie

Oświetlenie Architektoniczne, Design - Inspiracje

Obserwujemy ogromny postęp na rynku oświetleniowym w Warszawie. Widzimy, jak zmieniają się restauracje, sale bankietowe, wnętrza hoteli oraz ich oświetlenie architektoniczne zewnętrzne. Kreowanie design otoczenia świetlnego w przestrzeni obiektów HORECA (hotele, restauracje, cafeterie) nigdy do tej pory nie było tak atrakcyjne. Sprawdz nasze świetlne inspiracje !

 

Nowoczesne oświetlenie w architekturze designerskich wnętrz. Zainspiruj się. 

 

W nowoczesnym oświetleniu architektonicznym w Warszawie we wnętrzach branży hotelarskiej, w salach bankietowych i restauracjach najważniejsze jest oddziaływanie na emocje i fukcjonalnosć oświetlenia. A te z kolei polegają na wykorzystaniu regulacji natężenia strumienia światła, co przekłada się na energooszczędność i atrakcyjność projektowanych systemów. Aplikacje na urządzeniach mobilnych, smarfonach lub panel sterowniczy dają możliwość współpracy ze sterownikami i kreowania dowolnych efektów świetlnych. A wówczas holl, recepcja, sala bankietowa czy restauracja uzyskują wyjątkowe oświetlenie design.

 

Oświetlenie architektoniczne budynku Warszawa.

 

Inspiracje w odpowiednio dobranym oświetleniu w hotelu

Przykładem użycia oświetlenia designarskiego w hotelu w jego wszystkich częściach (włącznie z basenem i gabinetami odnowy) może być hotel Bristol w Busku Zdrój. Obiekt buduje unikalny, elegancki wygląd, przytulną atmosferę wpływające na rozpoznawalność, chęć polecania i powrotów w te miejsca. Oświetlenie wnętrz w hotelu ma stwarzać atmosferę relaksu, być energooszczędne, elastyczne, sterowane w zależności od pory dnia lub charakteru uroczystości np. w sali bankietowej.

Pierwsze wrażenie przed wejściem do hotelu, to przyciągające uwagę z zewnątrz - foyer z jego ciepłym designerskim oświetleniem, następnie recepcja z delikatnym, architektonicznym akcentem świetlnym, aby gość mógł być prowadzony światłem do wind, pokoju, ewentualnie do baru czy restauracji.

Pokój czy apartament mają mieć tak rozłożone oświetlenie i takie kombinacje włączania i ściemniania, aby gość czuł się lepiej niż w domu i miał wybór wielu funkcji oświetlenia: do czytania, oglądania TV, pracy, relaksu i snu. Na pewno wyeksponowany delikatnie obraz lub grafika podkreśli przyjemną atmosferę.

Jeśli nastrój hotelowej restauracji czy baru ma również zapraszać do wnętrza – to oświetlenie budynku jest najważniejsze, bo 80% informacji dociera za pomocą wzroku. Następnie zmysł węchu i smaku. Wskazane jest światło relaksujące i indywidualne do każdego stolika. Skomponowane z rozproszonego, pośredniego światła lamp z kloszem, ewentualnie z kinkietu i akcentowego z sufitu. Światło ma gwarantować komfort wzrokowy przed wejściem i wspomagać atrakcyjność wizualną potraw na stole przez zastosowanie najlepszego wsp. odtwarzania barw tzw. CRI   – na poziomie  ok. 95 oraz możliwość zmiany barw.

 

Oświetlenie design, designerskie.

 

Dzięki profesjonalnym i perfekcyjnym własnościom naszych listew i taśm LED wnętrza tego typu obiektów z nami oświetlone zapewniają energetyzującą lub relaksującą atmosferę. A olbrzymi wybór modeli lamp z kilkudziesięciu katalogów podkreślają spójną architekturę wnętrz i iluminację elewacji zewnętrznych oraz ogrodu.

Technologia LED i inteligentne systemy sterujące pozwalają nie tylko zmieniać temperaturę barwową oświetlenia, tworzyć atrakcyjne aranżacje światłem, pozwalają również wprowadzić do wnętrz nowoczesny wygląd opraw.

Zapraszamy na konsultacje z nami - po kreatywne i innowacyjne rozwiązania oświetlenia.