Ładowanie

Piękno, którego doświadczyliśmy podczas zwiedzania w Międzynarodowych Targach Poznańskich showroomów z oświetleniem, przerosło nasze oczekiwania.

Artyzm i światło – nasze wrażenia po Viva Light!

Podświetlane fotografie imitujące rzeczywistosć. Świetlne motyle, ażurowe formy, tuby, koronki, kokardy. Nieprzewidywalne formy i faktury wykorzystane do opraw świetlnych. Magia! Lampy słynnych designerów prosto z Włoch, Niemiec, Francji i Polski. Lampy, których kształty zdumiewają i zaskakują. Światło mające ogromny wpływ na odbiór przestrzeni, kształtów, faktur, materiałów, klimatu wnętrz, to lejtmotyw wystawy Viva Light 2018 w ramach Arena Design w Poznaniu.

Nowatorskie produkty

Projektanci oświetlenia korzystają obecnie z niezliczonej ilości materiałów. Szkło, metal, PE, napinane materiały, drewno, papier – to tylko niektóre z nich, te najbardziej popularne. Coraz większa gama możliwości i technologii wykorzystywanych do wykonywania opraw i podświetlanych powierzchni sprawia, że designerów ogranicza jedynie wyobraźnia. A ta, jak się przekonaliśmy, czerpie inspiracje zarówno ze świata przyrody, jak z kształtów zupełnie abstrakcyjnych. Doświadczyliśmy piękna, o które zabiegamy od lat w naszych aranżacjach oświetlenia. Nasi klienci to oświetleniowe piękno przenoszą do swoich domów, restauracji, hoteli i wielu innych wnętrz. Podczas zwiedzania ekspozycji Viva Light kolejny raz przekonaliśmy się, jak ciekawie światłem można kreować otoczenie.

Barrisol i wielkoformatowe zdjęcia

Od lat w naszych wspólnych aranżacjach z kolegami promującymi Barrisol zmieniamy przestrzeń świałem. I tym razem nasz wieloletni partner, firma Barrisol - kreowana w Polsce przez Jacka Henryka Śliwińskiego zaskoczyła nas kompozycjami znanego designera Ross Lovegrove, w wykonaniu  Łukasza Banaszkiewicza i Wojciecha Lecha – HURST&LECH. Lampy kształtami przypominają motyle, liście albo cząsteczki dna. Nieregularne tafle światła zbliżone do fal albo brył lodu. Zespół HURST&LECH - we współpracy z wybitnym fotografem Szymonem Brodziakiem pokazał ponadto wielkoformatowe, piękne fotogramy w tonacji czerni i bieli - delikatnie podświetlone i nadrukowane na dwuwarstwowych powierzchniach napinanych. Tego typu wielkogabarytowe fotografie mogą być wykorzystane do wystroju wnętrz, rezydencji lub biur, galerii zarówno jako piękne elementy aranżacji przestrzeni, jak też jako elementy akustyczne wyciszające przestrzeń.

Podczas Viva Light 2018 mogliśmy zobaczyć oświetlenie firm Slamp, Emandes, Melogranoblu, Quasar, Ligne Roset, Lumini, Secto Design, Nyta, Barrisol, Original BTC oraz marki Fontini, Tal, Lithoss. Partnerem wystawy jest firma Hurst & Lech by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua. Dziękujemy organizatorom Viva Light 2018 za możliwość obcowania z najwyższej jakości stylistką oświetleniową.