Ładowanie

Cóż za fantastyczna technologia?!! Swoją drugą młodość zaczęła ok. 10 lat temu i do dzisiaj efekt niezwykłych iluminacji podziwiany jest na wielu wspaniałych realizacjach w Polsce i na świecie. Z naszym udziałem - informujemy nieskromnie.

Ekspansja tych rozwiązań we współpracy z firmą Barrisol stała się możliwa dzięki zaproponowaniu połączenia podświetlenia LEDowego z sufitem napinanym z materiału o półprzepuszczalnych właściwościach dyfuzji światła. Połączenie tych dwóch elementów umożliwiło uzyskanie we wnętrzu pięknego „gradientu” rozproszonego światła.

Światło pochodzące z modułów ledowych o różnych mocach (przeważnie od jednego do kilku Watów) po przejściu przez membranę o stopniu dyfuzji ok. 50%  pozostawia łagodną, białą lub wielobarwną  poświatę na powierzchni materiału i bezcieniowe światło w pomieszczeniu. Światło bezcieniowe jest bardzo chętnie stosowane obecnie i mile widziane na wielu polach zastosowań. Są to między innymi: centra handlowe, restauracje, recepcje hoteli, a także biurowców, salony, gabinety medyczne, medycyny estetycznej, gabinety stomatologiczne czy mieszkania prywatne.

Z powodzeniem dostarczamy od 7 lat na najbardziej prestiżowe inwestycje w kraju i świecie bardzo wysokiej jakości moduły LED.

Znają je doskonale i cenią naszą współpracę w zakresie projektów nasi odbiorcy, instalujący sufity napinane Barrisol.

Błona półprzepuszczalna to specjalny materiał o doskonałych właściwościach przenikania światła. Możliwe jest tworzenie całych świecących sufitów lub wielko formatowych ram świetlnych. Powstające w ten sposób piękne świetlne powierzchnie tworzą niepowtarzalny klimat.

Dodatkowym efektem budującym atmosferę wnętrz może być zastosowanie systemu Barrisol Lumiere Color, który wykorzystując technikę oświetlenia RBG używa całej palety kolorów wraz ze sterowaniem dla uzyskania gry światłem w postaci scen świetlnych.

Dzięki odpowiedniemu doborowi barw, natężenia światła i rodzaju materiału półprzepuszczalnego można osiągnąć bardzo nastrojowe wnętrza (Blanc Venus, Plutonia lub atrakcyjnie błyszczące Solaris, Equinox) powierzchnie świetlne.

Dystrybutorzy Barrisol w Polsce są bardzo kreatywni, ponieważ są ciągle inspirowani nowymi projektami, pomysłami przez architektów z pracowni polskich i europejskich i wreszcie swoimi realizacjami. A architekci, również  z najbardziej „wziętych” pracowni na świecie bardzo często sięgają po te materiały w swoich projektach, urealniając przez to swoje wizje i pomysły.

My, staramy się również, aby idealnie dopasować oświetlenie do różnych form przestrzennych i zagwarantować 5-cio letni okres gwarancji na system instalacji LED.

Kompozycje te umożliwiają wykonywanie wielorakich systemów oświetlenia w postaci gotowych lamp np. „Kapsuł” w kształcie kolistym, prostopadłościanów itp.

Współpracując od 7lat przy tego typu projektach „wnosimy do nich nową jakość światła  - LUMIER”, które podnosi walory materiału napinanego i dodaje prestiżu pomieszczeniom. 
Do każdego z tego typu realizacji podchodzimy indywidualnie i na początku projektowania odpowiadamy wspólnie z zespołem na pytanie – jakie zadanie ma spełniać sufit. Czy ma stanowić lampę oświetleniową i zapewniać odpowiedni poziom natężenia oświetlenia, a może ma być elementem wnętrza - niczym podświetlonym obrazem – nawet  z pięknym nadrukiem, a może po prostu ma być kolorową tęczą zmieniającą co raz swoje oblicze zgodnie z życzeniem inwestora poprzez naciśnięcie przycisku w pilocie lub w stylowym panelu umieszczonym na ścianie…
Dla bardziej wymagających inwestorów możemy również zarządzać temperaturą barwową od ciepłej białej do zimnej bieli, a wszystko to, aby móc kreować i wpływać na atmosferę wnętrza.
Realizujemy także projekty, które dostarczają jeszcze większych wrażeń – a sceny oświetleniowe takie jak – „TANIEC OGNIA, LAZUROWE NIEBO, KOLOROTERAPIA czy ZACHÓD SŁOŃCA” każdego wprawią w dobry nastrój.  Możliwość zmiany scen podczas odpoczynku w jacuzzi czy basenie, każdego przeniosą w „inny – lepszy świat”. Sceny wyzwalane za pomocą panelu sterowniczego DMX umieszczonego w ścianie - odpowiedzialnego za aranżację i grającego pierwsze skrzypce, zmieniają się jak za dotknięciem magicznej różdżki.
Inwestorzy klubów, dyskotek, sal bankietowych dokładnie wiedzą, że to klimat i wystrój wnętrza przyciąga klientów. Kolorowe światła RGB tańczące w rytmie muzyki i sceny świetlne takie jak LAS VEGAS, EQUALIZER, GWIEZDNY DESZCZ czy WULKAN KOLORÓW sprawiają, że chce się tańczyć i długo przebywać w takich wnętrzach.
Podświetlone powierzchnie Barrisolu z nadrukiem także cieszą się powodzeniem. Ulubione zdjęcie z wakacji, roślinność, zwierzęta, zapierające dech w piersiach widoki, czy ostatnio realizowany motyw nadmorskiej plaży sprawiają, że wnętrza stają się  jeszcze bardziej ciekawsze.
Sufity LUMIER w nowo powstających lub odnawianych pomieszczeniach stanowią również doskonałe rozwiązanie problemów technicznych i tworzą wysmakowane estetycznie efekty we wnętrzach.