Ładowanie

KRAINA CZARÓW, do której porwaliśmy kilku architektów  z Białegostoku  na kilka  godzin tworzyła  przed naszymi oczyma w jednym,  dużym pomieszczeniu przestrzeń  kojarzącą  się z wolnością i zawodem  artysty -  Atelier Architektury.  

Powierzchnia ok. 200 m2  z ocieplającymi elementami dekoracji stała  się wymowną sceną dla głównych bohaterów wnętrz – oświetlenia Catellani & Smith – oświetlenia i dekoracji zarazem z  możliwością  modyfikowania ich wyglądu w zależności od gustu.

Znaleźliśmy się we  wnętrzu  miejscami eklektycznym, miejscami klasycznym,  uformowanym  przez najlepszych designerów włoskich, którzy umieją najlepiej  na świecie łączyć ze sobą  różne style.  Obcowaliśmy z  produktami i katalogami, gdzie swoją twórczość pokazali m.in. tacy artyści – projektanci jak:

Carlotta de Bevilacqua – tworząca  innowacyjne koncepcje dla marki Artemide,
Karim Rashid - wieloletni zwycięzca wielu  Red Dot Award,

Paolo Rizzatto - autor wielu kultowych już projektów na świecie,

Achille Castiglione - tworzący produkty od ponad półwiecza, będące klasykami na świecie (jak chociażby odkurzacz noszony na pasku jak torbę).

Świat dla naszej zaproszonej grupy  na kilka godzin stał się ciekawszy, nie tak oczywisty,  piękniejszy z wieloma odmianami naturalnych kamieni m.in. wapieni, granitów, ich wielu  kolorów i odcieni, najwyższej jakości mebli, ekokominków, niecodziennej  armatury łazienkowej, oświetlenia, inteligentnego sterowania oraz high-endowego Audio Video.

Następne pomieszczenia to superrealistyczne, piękne i wytworne aranżacje w jasnych i ciemnych dużych  apartamentach  z ocieplającymi detalami w postaci dekoracji i oświetlenia wzbogacanych szlachetnymi materiałami: kryształem, jedwabiem, lśniącymi powierzchniami mebli. Ponadto wygodne sofy, dywany z Meksyku, stoliki kawowe z lndii,  lampy z drewna, z delikatnym abażurem  unoszącym  się na subtelnych, metalowych nogach  i wiele innych pochodzącymi z odległych zakątków świata przedmiotów z designerskimi motywami.

W następnych   odwiedzanych pomieszczeniach odpowiednio zaaranżowane – lofty w surowych poindustrialnych halach  tworzyły zaskakujące klimaty. Ponownie oniemieliśmy z zachwytu.

Ponieważ wiemy jak wiele pracy i kreatywności wymaga zaprojektowanie wnętrz, dlatego planujemy  inspirować i  jeszcze bardziej podkreślić charakter Państwa projektów architektonicznych. Dlatego  podjęliśmy współpracę z pracownią Telit Design w Warszawie, aby zapraszać i organizować wyjazdy, stające  się źródłem inspiracji i przyjemnością współpracy z nami przede wszystkim w zakresie oświetlenia, spajającego wszystkie produkty znanych marek i znanych projektantów.

Wierzymy, że designerskie  produkty, które, tam zobaczymy  to nie tylko styl, ale również dbałość o środowisko naturalne, bowiem wyprodukowane są wyłącznie z naturalnych komponentów  -  w 100% przyjazne dla ludzi.

Zapraszamy do pytań o szczegóły i rezerwacji terminów wyjazdów do Atelier Architektury - Krainy Czarów.