Ładowanie

Mnogość barw i kolorów, towarzyszący zebranym gościom szeroki uśmiech od ucha do ucha oraz nieograniczone pokłady pozytywnej energii pozyskane w trakcie zwiedzania nieszablonowych, oryginalnych atrakcji świetlnych - tak w skrócie możemy podsumować tegoroczny Light Move Festival 2015 w Łodzi. Fenomenalne wydarzenie! Kto nie był niech żałuje.

Równy rok temu zespół ‪I‎nspiracje Światłem‬ nawiązał obiecującą współpracę z niezwykle ambitną grupą z Politechniki Białostockiej - FILMOVI - wspólnie rozwijając Kolektyw Sztuk Wizualnych. Efekty naszej kolaboracji mogliście zobaczyć na tegorocznym Light Move Festiwal. Mnóstwo wyrzeczeń, pracy i poświęcenia włożonej w wykonanie 4 projektów przyniósł kolektywowi niesamowitą satysfakcję. Zmęczeni, ale pełni nadziei przedstawili swoje dzieła na Festiwalu. Było warto! Po raz kolejny otrzymali ogromnego kopa do dalszej pracy!

Light Move Festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok rozwija się. W tym roku wystawę odwiedziły tysiące osób! Można było zobaczyć wiele mappingów, instalacji świetlnych, iluminacje architektoniczne i wiele innych oszałamiających atrakcji świetlnych, które intensyfikowały doznania odwiedzających. To był naprawdę udany festiwal i...

Widzimy się za rok! Obowiązkowo

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia 4 instalacji wykonanych przez FILMOVI oraz zapoznać ze skrótowymi opisami:

a) Aqua Olimpia - proj. Artur Grycuk (FILMOVI)

Złudzenie wody stworzone ze światła przypomni mieszkańcom nieistniejący Łódzki basen Olimpia. Świecąca iluzja tafli kąpieliska swobodnie faluje oraz umożliwia widzowi "przypłynięcie" przez nią.

b) Interior Inferni – proj. Aneta Dakało (FILMOVI)

Instalacja ta wygląda niczym żywa i pulsująca brama do samych piekieł. Straszy, jednocześnie przyciągając w niewyjaśniony sposób.

c) Kokony – proj. Aneta Dakało (FILMOVI)

Organiczna forma i nienaturalna poświata sprawiają, że patrząc na nie z niepokojem nasuwa się pytanie: "Co się z nich wykluje?".

d) Skarb na końcu tęczy – proj. Magdalena Jakubowska (FILMOVI)

Nie garniec złota jest skarbem, a spokój i przyjaźnie. Pokaz sekwencji świetlnej zbuduje magiczną atmosferę. Cieszcie się nią siedząc razem pod tęczą.