Ładowanie

Firma Philips – Partner strategiczny Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła w Łodzi 2013 zaprosiła nas na tegoroczną edycję organizowaną przez Fundację LUX PRO MONUMENTS odbywającą się w dniach 11-13.X. w przestrzeniach historycznego centrum Łodzi.

Braliśmy udział w odbywającej się z tej okazji  specjalnej Konferencji w dn. 11.X. „Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych – o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”. Wspaniale dobrana tematyka programu konferencji dostarczyła kolejnej  porcji wiedzy dotyczącej tematyki oświetlenia w architekturze/ finansowaniu inwestycji oświetleniowych/ miasta jako systemu znaków/rewitalizacji światłem i kolorem w przestrzeniach publicznych /światło w przestrzeniach publicznych miasta Łodzi. Szczególną atrakcją były wieczorno – nocne pokazy i projekcje wielu artystycznych instalacji  świetlnych między innymi: mappingu zabytkowych budynków  na Placu Wolności, pokaz eksperymentalnych iluminacji terenów zielonych i iluminacji  budynków na Rynku Starego Miasta Łodzi w aranżacji Philips Lighting Poland, pokazy przestrzenno-laserowe, pole światła, rozświetlone łódki oraz jedno z najciekawszych pokazów - Architektura Mody w wykonaniu koła naukowego Illumination WAPP pod kierunkiem arch. Hanny Michalak – pokaz mody inspirowany architekturą najciekawszych budynków na świecie.

Byliśmy zaproszeni również na Galę Festiwalową w zabytkowym gmachu Towarzystwa Kredytowego. Jesteśmy wzbogaceni o wiedzę, wrażenia, nowe znajomości.

Festiwal odbywający się  po raz trzeci w Łodzi  – wydobywa  i pokazuje, co jest w Łodzi najpiękniejsze, jako że  w światłach festiwalu lepiej widać to wszystko, obok czego na co dzień mieszkańcy przechodzą  obojętnie – piękno łódzkiej architektury.