Ładowanie

 

Katowickie targi designu - 4 Design Days - pokazały nam ogrom możliwości w urządzaniu wnętrz. Eklektyzm, na który pozwala dziś rozwinięty rynek wyposażenia wnętrz u jednych wywołuje zachwyt, drugich wprawia w zakłopotanie.

Design we wnętrzach

Dzięki nowym technologiom możemy kupić mebel zaprojektowany specjalnie dla nas i wydrukowany na drukarce 3D.

Żeby poprawić sobie komunikację w domu czy biurze, korzystamy z elementów poprawiających akustykę wnętrz, takich jak na przykład wyciszające panele ścienne lub sufitowe, czy też obrazy wykonane na powierzchniach Arcolis firmy Barrisol. Przy dobrze zaplanowanym wnętrzu także pod względem akustycznym, dźwięk w pomieszczeniu nie odbija się echem od ścian i lepiej siebie słyszymy nawzajem - opowiadał nam ekspert z firmy Barrisol, Jacek Henryk Śliwiński. 

Design Days

Z kolei, żeby powiększyć optycznie przestrzeń mieszkania i ją uporządkować, możemy zabudować ścianę wraz z drzwiami i stworzyć tajny pokój i ukryte drzwi. By stworzyć w mieszkaniu lub biurze namiastkę lasu, możemy hodować prawdziwy mech. A glazura czy terakota może przenosić nas w świat orientu czy dekoracyjnej ceramiki, którą kiedyś widywaliśmy tylko w galeriach sztuki.

Oświetlenie nie jest celem samym w sobie

Rola światła w urządzaniu wnętrz sprowadza się do osiągania konkretnych efektów. Trzeba jednak pamiętać, że jest ono środkiem do osiągania tychże efektów, a nie powinno skupiać uwagi samo w sobie. Jeśli chcemy zamontować na przykład podświetlane, napinane sufity Barrisol, bierzemy pod uwagę, że chcemy osiągnąć efekt światła rozproszonego na dużej powierzchni. Gdy chcemy podświetlić produkty w sklepie lub wyeksponować konkretne przedmioty, obrazy lub rzeźbę w mieszkaniu, używamy w tym celu projektorów dających światło punktowe. W nowoczesnych aranżacjach spotykamy często lampy w stylu loft. Są one wykonane z blachy lub metalowego drutu. Charakterystyczna lampa potrafi swoją formą czy kolorem pięknie podkreślić styl wnętrza.

Inspiracje Światłem a design

Każdy klient to dla nas temat, do którego podchodzimy bardzo indywidualnie. Śledzimy trendy, poszerzamy gamę dostawców, by móc wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy współpracujemy z architektem, inwestorem, czy klientem indywidualnym, traktujemy światło jako narzędzie, które pomaga uzupełnić aranżację wnętrza lub fasady budynku, który oświetlamy. Jako specjaliści w dziedzinie oświetlenia, zwracamy uwagę na to, by światło oprócz tego, że daje efekt, było dobrej jakości, było niezawodne i po prostu piękne. Nasz pobyt na 4 Design Days utwierdził nas w przekonaniu, że projektanci doceniają rolę światła w aranżacji wnętrz. My, jako zespół projektantów oświetlenia, uświadamiamy i pokazujemy tę rolę w naszych projektach i realizacjach.

Design kreuje przestrzeń

Wysłuchaliśmy kilku paneli dyskusyjnych, zwiedziliśmy stoiska 300 wystawców. Jesteśmy pełni energii i nowych pomysłów. Spotkania ze sztuką, artystami, projektantami, którzy tworzą współczesne wzornictwo pozwala nam wierzyć, że piękno jest na wyciągnięcie ręki. Ogranicza nas tylko fantazja i... budżet, w ramach którego się poruszamy. Zobaczcie naszą fotorelację.

 

4 Design Days - Katowice 2018

4 Design Days - Katowice 2018

4 Design Days - Katowice 2018

4 Design Days - Katowice 2018