Ładowanie

Sklepy, salony sprzedaży – nasze rozwiązania

Podczas realizacji każdego projektu, zespół Inspiracji Światłem stara się jak najdokładniej zaspokoić oczekiwania Klientów. Nasza praca rozpoczyna się od poznania oczekiwań inwestorów i warunków panujących w danej przestrzeni. Następnie przygotowujemy koncepcję oświetlenia zgodnie z najlepszą sztuką jego projektowania. Oświetlenie wnętrz salonów sprzedaży traktujemy ze szczególną starannością i troską. Bardzo ważne jest dla nas znalezienie idealnego połączenia pomiędzy oświetleniem ogólnym, użytkowym i dekoracyjnymi akcentami. W praktyce w tle oświetlenia ogólnego (bezpośredniego i pośredniego) umieszczamy oświetlenie akcentujące, które buduje intrygującą atmosferę przestrzeni. Celem tego zabiegu jest przyciągnięcie uwagi klientów sklepu na eksponowane przedmioty.

 

Jak przebiega praca nad oświetleniem przestrzeni handlowych?

Najpierw dobieramy projektory lub oprawy typu downlight wpuszczane w powierzchnię sufitu o precyzyjnie określonej wiązce skupionego ledowego światła. Produkt musi mieć odpowiednią barwę i być skierowany pod właściwym kątem w zależności od wysokości pomieszczenia tak, by dzięki światłu ekspozycja przyciągała wzrok klientów. Kolorystykę i design opraw oświetleniowych staramy się wybrać w ten sposób, aby harmonizowały z koncepcją architektoniczną wnętrza. Dbamy również o najwyższy współczynnik oddawania barw źródeł światła w oprawach (CRI powyżej 85 lub 95), podkreślając w ten sposób rzeczywisty kolor, fakturę oraz kształt wyeksponowanych przedmiotów. Osobną rolę odgrywa aranżacja rozmieszczenia opraw w szyku lub swobodnym rytmie. Często podejmujemy decyzję w tym zakresie wspólnie z architektem, uwzględniając przede wszystkim układ sufitów i charakter wnętrza.

 

W jaki sposób światło wpływa na urok pomieszczenia?

Sztukę przygotowywania atrakcyjnych projektów oświetleń w przestrzeniach handlowych doprowadziliśmy do perfekcji. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest montaż odpowiedniej ilości luxów w pomieszczeniu, ponieważ modelują one wnętrze, tworząc niepowtarzalny nastrój i wpływając na pozytywny odbiór marki przez klientów. Oczywiście w naszym arsenale mamy również metody, które stosujemy tylko na wyjątkowe okazje – otwarcie sklepu, promocje czy wyprzedaże. Wykorzystujemy tak zwane oświetlenie eventowe, którego celem jest podświetlenie kolekcji czy produktów na promocji. Projektując oświetlenie Twojego sklepu, postaramy się także zróżnicować atrakcyjność ekspozycji o różnych godzinach. Na Twoje życzenie możemy przygotować coś zaskakującego, na przykład symulacje pór dnia lub zmiany w obrębie tygodnia, by towar umieszczony na półkach prezentował się za każdym razem nieco inaczej, a przez to angażował uwagę klientów.