Ładowanie

Sklepy, salony sprzedaży

W zespole „Inspiracje Światem”  łączymy  doświadczenie i pasję  w odczytywaniu  potrzeb  Klientów w zakresie oświetlenia każdej przestrzeni.  Oświetlenie przestrzeni salonów sprzedaży  traktujemy ze szczególną starannością i troską. Tu bardzo uważnie miksujemy  na etapie projektu oświetlenie ogólne i akcentów.

W praktyce w tle oświetlenia ogólnego (bezpośredniego i pośredniego) oświetleniem akcentującym budujemy  intrygującą atmosferę wnętrza po to, aby pokazując walory produktu,  przyciągnąć uwagę Klienta w miejsca wyeksponowanych przedmiotów.

Najpierw dobieramy projektory lub oprawy typu downlight wpuszczane w powierzchnię sufitu o odpowiednio dobranej wiązce skupionego światła 15 lub 24 st – dzisiaj już LEDowego – o odpowiedniej barwie światła i skierowane pod odpowiednim kątem w zależności od wysokości pomieszczenia - na ekspozycję .

Kolorystykę i design opraw oświetleniowych dobieramy, aby  harmonizowały z koncepcją  architektoniczną wnętrza. Dbamy również o najwyższy współczynnik oddawania barw źródeł światła w oprawach (CRI powyżej 85 lub 95)  – podkreślamy w ten sposób wierną  barwę, fakturę oraz kształt wyeksponowanych przedmiotów.

Osobną rolę gra  aranżacja rozmieszczenia opraw , którą albo wspólnie z architektem lub sami – staramy się w zależności od wymaganego natężenia oświetlenia, układu sufitów i charakteru wnętrza – odpowiednio rozmieścić w szyku lub swobodnym  rytmie.

Sztukę atrakcyjnego oświetlenia przestrzeni handlowych zapewniamy  odpowiednio wysoką ilością  luxów w pomieszczeniu, które  odpowiednio dozowane – modelują wnętrze, tworząc niepowtarzalny nastrój i kulturę pracy.

Oczywiście mamy w naszym arsenale sposoby, zwiększające atrakcyjność  na otwarcie sklepu i na różne okazje - promocje czy wyprzedaże.

Tzn. mamy pomysły na  tzw. oświetlenie  eventowe (budowanie nastroju w sklepach, butikach) na podświetlenie kolekcji, promocji, wydarzeń specjalnych lub wyprzedaży letnich czy zimowych jako interaktywne.

Naturalnie chodzi o zwiększenie atrakcyjności  ekspozycji w różnych godzinach. Klienci mogą spodziewać się czegoś zaskakującego wg symulacji pór dnia lub tygodnia w okolicy niektórych półek czy regałów.