Ładowanie

 

Nasze wrażenia po inspirującym spotkaniu z niemalże setką architektów.

Czas, który pozwala na zatrzymanie się przy dobrej architekturze jest bezcenny. Wieczór architektoniczny w Białymstoku, który odbył się w siedzibie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego był okazją do spotkania się w gronie architektów i projektantów.

Sala konferencyjna wypełniona po brzegi. Wszyscy cierpliwie czekają na występ gwiazdy wieczoru, Marcina Kościucha z poznańskiej pracowni Ultra Architects. Zanim jednak pan Marcin miał szansę opowiedzieć o swoich projektach, zgromadzeni goście zobaczyli prezentacje partnerów wieczoru.

My, jako firma Inspiracje Światłem, proponująca nowoczesne rozwiązania w oświetleniu, pojawiliśmy się na wieczorze architektonicznym w towarzystwie naszego wieloletniego partnera biznesowego, Andrzeja Poczobuta oferującego napinane i podświetlane sufity Barrisol.

Ultra Architects – pasjonaci nie tylko ekologii i betonu

Fascynujące projekty, które zaprezentował gość wieczoru, Marcin Kościuch, pokazane były od strony koncepcyjnej i biznesowej. Filozofia pracy, o której opowiadał założyciel „Ultry” zakłada szczerość wobec inwestora. Architekci ze słynnej poznańskiej pracowni podczas spotkań z klientami jasno określają zarówno koszt przygotowania projektu, jak też całościowy budżet wykonawczy. Jest to praktyka – jak twierdził Marcin Kościuch – nadal mało spotykana w Polsce. Wielu klientów zaskakiwanych jest przez architektów kwotami, które muszą przeznaczyć na zrealizowanie wizji biur architektonicznych.

Rola światła w wizjach wybitnych architektów

Pracownia Ultra Architects ujmuje w swych koncepcjach światło w formie, która nam osobiście jest bardzo bliska. Odpowiednio dobrane oprawy wkomponowują się we wnętrza niczym światłocienie na obrazach. Niezauważalne, a jednak decydują o idealnie przemyślanej całości. Marcin Kościuch opowiedział także o autorskim projekcie tak zwanej „lampy w ciąży” – lampy ulicznej, z wbudowaną budką lęgową, która powstała we współpracy z firmą Lira. Lampa w ciąży już odnosi pierwsze sukcesy, bo w jednej z takich lamp w Poznaniu zamieszkała ptasia rodzina. My z kolei – jako Inspiracje Światłem – w dniu spotkania prezentowaliśmy także lampy i oprawy ledowe firmy Lira jako oficjalny dystrybutor marki Liralighting.

 

Reportaż zdjęciowy dzięki uprzejmości organizatora, pani Magdaleny Tuszyńskiej z ARCH_event.

Wieczór architektoniczny z Ultra Architects. Białystok 10.04.2018

Wieczór architektoniczny z Ultra Architects. Białystok 10.04.2018

Wieczór architektoniczny z Ultra Architects. Białystok 10.04.2018

Wieczór architektoniczny z Ultra Architects. Białystok 10.04.2018