Ładowanie

Nasze wrażenia po spotkaniu z architektami w Hotelu ibis Styles w Białymstoku.

Gdy w Białymstoku pojawia się Jacek Śliwiński z prelekcją dla architektów, zawsze jest to spotkanie, po którym ma się niedosyt. Pan Jacek, współpracujący z Krzysztofem Nowakowskim i jego firmą Inspiracje Światłem od 8 lat, tym razem opowiadał o akustyce pomieszczeń w kontekście projektowania. Razem z Andrzejem Poczobutem, który reprezentuje na Podlasiu firmę Barrisol (http://www.barrisol-poczobut.pl/) i instaluje Barrisol, panowie przygotowali dużo materiałów, z których mogli skorzystać architekci.

Spotkanie odbyło się 13 czerwca w sali Drozd Hotelu ibis Styles: https://akademia-architekta.evenea.pl/

Jacek Śliwiński - charyzmatyczny prelegent opowiada o akustyce wnętrz

Podczas swojej prezentacji, Jacek Śliwiński pokazał szeroki wachlarz możliwości, jakie dają produkty firmy Barrisol. Jako dyrektor ds. nowych produktów, bierze udział w konsultacjach i decyzjach inwestycyjnych w setkach obiektów w Polsce, Europie i na świecie.

W Białymstoku są tacy ładni ludzie - mówił podczas spotkania Jacek Śliwiński. - Macie zupełnie inne twarze, inne otoczenie, inną energię niż wiele miejsc, które zdarza mi się odwiedzać podczas moich podróży służbowych. Cieszę się, że mogę Wam opowiadać o rozwiązaniach, z których nie musicie korzystać w swoich projektach, natomiast jako architekci, powinnście czuć swoją misję. Misję, która wiąże się ze szczególną dbałością o to, by tworzyć piękne i zdrowe wnętrza, pozbawione szkodliwych substancji, które ulatniają się ze słabej jakości produktów wykończenia wnętrz. Produkty Barrisol posiadają wszystkie niezbędne atesty, więc nie narażają użytkowników na alergie i astmę, co niestety często zdarza się przy korzystaniu z falsyfikatów.

Białostoccy architekci mieli okazję dowiedzieć się od praktyka wdrażającego rozwiązania akustyczne i współpracującego na co dzień z akustykami, na co tak naprawdę warto zwracać uwagę przy projektowaniu pomieszczeń wymagających dobrej akustyki. Nie obyło się bez wnikliwych pytań z widowni do prelegenta. Architektów interesowały różne niuanse związane z projektowaniem pomieszczeń z uwzględnieniem norm akustycznych. Pytali także o to, jak można wykonać pomiary akustyczne w już istniejącym pomieszczeniu i w jaki sposób „uratować” wnętrza ze słabą akustyką.

"Profesor od oświetlenia" zachęca architektów do podnoszenia roli światła

Podczas spotkania swoje wystąpienie miał również prezes firmy Inspiracje Światłem, Krzysztof Nowakowski. Opowiedział on o filozofii firmy IS oraz realizacjach, w których rola światła jest szczególna. Inspiracje Światłem, jako firma projektowo-wykonawcza wielokrotnie udowodniła, że światło odpowiednio wkomponowane we wnętrza lub iluminacje zewnętrze potrafią stworzyć unikatowe domy, restauracje, kościoły i wiele innych obiektów.

 

Akademia Dźwięku, Światła i Kształtu

Akademia Dźwięku, Światła i Kształtu

 

 

Designerskie klimatyzatory LG

Architekci mieli także okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami firmy LG Polska w dziedzinie klimatyzatorów, którą na spotkani reprezentował Krzysztof Gaiński. Pokazał on możliwości rozwiązań dopasowanych do potrzeb klienta indywidaualnego, jak też realizacje z wykorzystaniem projektów klimatyzacyjnych LG w galeriach i obiektach użyteczności publicznej. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej Krzystofa Gaińskiego, właściciela firmy 4REF: https://4ref.pl/

Akademia Dźwięku, Światła i Kształtu

Akademia Dźwięku, Światła i Kształtu

 

Barrisol biznesowo

Kolejnego dnia pobytu w Białymstoku, Jacek Śliwiński na zaproszenie Andrzeja Pozobuta i Towarzystwa Biznesowego Białostockiego, wygłosił wykład na temat filozofii firmy Barrisol w podejściu do klienta i budowaniu biznesu oraz pokazał możliwości produktowe francuskiego producenta. Członkowie TBB mieli okazję poznać realizacje i produkty firmy Barrisol z perspektywy jej dynamicznego dyrektora, rozwijającego sieć dystrybutorów w Polsce.

***

Jeśli potrzebujecie Państwo doradztwa w dobraniu oświetlenia LED lub dekoracyjnego, zapraszamy do kontaktu: https://inspiracjeswiatlem.pl/kontakt

W przypadku pytań związanych z produktami akustycznymi firmy Barrisol, także pokierujemy Państwa do odpowiednich osób. Polecamy stronę: http://pl.barrisol.com/

***

Zdjęcia w artykule ze śniadania Towarzystwa Biznesowego Białostockiego - dzięki uprzejmości Moniki Woronieckiej http://monikaworoniecka.pl/

Jacek Śliwiński - z firmy Barrisol - podczas sniadania Towarzystwa Biznesowego Białostockiego

Akademia Dźwięku, Światła i Kształtu - spotkanie z architektami