Ładowanie

Przez zmieniające się trendy niekiedy ciężko podjąć decyzję, na jaki kolor pomalować ściany w swoim domu. Zresztą, po co ograniczać się do jednego koloru, skoro nie trzeba? Coraz więcej osób decyduje się na pomalowanie ścian wewnętrznych w barwach neutralnych, jak biały czy szary, by zależnie od nastroju zmieniać ich kolor na bardziej żywy. Jak to możliwe?

Wszystko za sprawą oświetlenia taśmami z ledami RGB. Dzięki technologii smart LED można szybko i wygodnie zmieniać kolor ledowych paneli RGB, tak by odpowiadał naszemu aktualnemu nastrojowi czy zmiennemu wystrojowi wnętrza. Oferujemy Państwu montaż oświetlenia LED wraz z technologią smart w Warszawie i okolicy.

Popularne wykorzystanie oświetlenia ledowego w domu

Poza tym, że oświetlenie ledowe RGB doskonale sprawdzi się w panelach podsufitowych, to ma ono kilka innych zastosowań chętnie wykorzystywanych w wykończeniu wnętrz, zarówno przez architektów, jak i właścicieli mieszkań.

Coraz większą popularność zyskują telewizory z oświetleniem umieszczonym za nimi. Niektóre modele mają już taśmę LED wbudowaną w obudowę, ale do wszystkich innych można dobrać je osobno. Światło zamontowane przy telewizorze może reagować na obraz pojawiający się na ekranie, co nie tylko go optycznie powiększy, ale i wprowadzi w pomieszczeniu nastrój odpowiadający temu, co oglądamy. Odpowiada za to tzw. system dynamiczny i może on zostać zastosowany jedynie w niektórych telewizorach.

Poza tym, oświetlenie tego typu wykorzystuje się do rozświetlania krawędzi mebli. Takie zastosowanie światła pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni, gdy wcześniej ciężkie meble sprawiały, że pomieszczenie było przytłaczające. Najczęściej korzysta się z tego rozwiązania w pokoju dziennym, gdzie przebywa najczęściej więcej osób jednocześnie.